У 2018 році інфляція залишиться високою, - НБУ

У 2018 році інфляція залишиться високою, - НБУ
Дата публікації: 01/02/2018

Національний банк прогнозує зростання споживчих цін на рівні 8,9% за підсумками 2018 року. Про це сказано в повідомленні НБУ.

Зазначається, що споживча інфляція буде уповільнюватися й досягне цільового рівня всередині 2019 року.

"Протягом 2018-2020 років інфляція буде поступово знижуватися. Однак Національний банк прогнозує, що в 2018 році інфляція буде залишатися високою: 8,9% загальна і 8,2% базова", - сказано в ньому.

Такий інфляційний тиск буде зумовлено низкою факторів: вплив зростання цін сирих продуктів, що спостерігався минулого року (насамперед, м'яса й молока), на ціни продуктів із високим ступенем обробки; активне зростання споживчого попиту буде визначатися збільшенням доходів населення на тлі як підвищення соціальних стандартів урядом, так і подальшого зростання заробітної плати в приватному секторі при високому попиті на робочу силу.

Також тиск буде зумовлено підвищенням зовнішньої уразливості економіки України через затримку в продовженні співпраці з Міжнародним валютним фондом, що ускладнює для України залучення капіталу і, як наслідок, призводить до тиску на обмінний курс гривні; високими інфляційними очікуваннями населення і бізнесу, які викликані поточними темпами зростання споживчих цін і волатильністю на валютному ринку в останні місяці.

Зазначається, що будуть знижуватися як темпи зростання цін сирих продовольчих товарів, так і базова інфляція, що істотно від них залежить.

У результаті інфляція повернеться до цільового діапазону в середині 2019 і становитиме 5,8% на кінець наступного року.

У 2020 році інфляція сповільниться до 5,0%, що відповідатиме центральному значенню цільового діапазону (5,0% ± 1 п.п.).

Як повідомляли Українські Новини, мета Національного банку на 2017 рік щодо інфляції становила 8% +/- 2 п.п., тоді як сама інфляція становить 13,7%.

 

Джерело: Українські новини