Українська асоціація вапняної промисловості долучена до розробки та запровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів

Українська асоціація вапняної промисловості долучена до розробки та запровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів
Дата публікації: 30/10/2017

Підписання Угоди про асоціацію з ЄС, серед інших економічних та регуляторних питань, зобов'язує Україну запровадити систему торгівлі квотами на викиди парникових газів.

10 жовтня 2017 р. у Києві, в рамках проекту Світового банку «Партнерство заради ринкової готовності в Україні (PMR)», відбувся семінар «Визначення контрольних показників для розподілу квот на викиди ПГ в Україні». Організатором заходу стала компанія «КАРБОН ЛІМІТС AeС».

На семінарі було представлено розроблені методи і можливості для порівняльного аналізу рівнів викидів парникових газів на одиницю виробленої продукції, а також відбулося обговорення основних варіантів підходів до визначення контрольних показників для розподілу квот на викиди парникових газів (бенчмарків) та їх значення. На семінарі були також представлені вимоги до даних для запропонованого методу порівняльного аналізу та ініціювання збору даних.

Після початкового семінару було проведені галузеві наради, присвячені, детальному ознайомленню з особливостями для кожної з основних галузей промисловості, серед яких і галузь виробництва вапна.

УАВП, як виразник інтересів вапняної галузі, мала можливість долучитися до обговорення важливої теми, яка у ближньому майбутньому буде впливати на роботу кожного гравця галузі. Окрім того, асоціація запросила до участі у семінарі члена УАВП та найбільшого виробника вапна на вільному ринку – компанію УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ, спеціалісти якої взяли активну участь у спеціалізованій галузевій нараді.

За підсумками семінару, відповідно до зауважень і пропозицій, отриманих від зацікавлених сторін, було визначено методи розрахунку контрольних показників та перелік видів продукції. Гравцям ринку, в т.ч. виробникам вапна, будуть надіслані анкети збору даних для визначення бенчмарків. Відповіді будуть збиратися протягом листопада, отримані дані будуть оцінені, і, якщо необхідно, будуть зроблено додаткові запити.

Наступним завданням проекту буде розрахунок значень контрольних показників для розподілу квот на викиди парникових газів. Значення бенчмарків будуть згодом представлені на семінарі у 2018 р. для отримання подальших відгуків зацікавлених сторін.

Зазначимо, що тема викидів та їх квотування для більшості гравців вапняної галузі є малознайомою, проте вона, у підсумку, так чи інакше здійснюватиме суттєвий вплив на діяльність кожного з них. Для цього важливо бути достатньо обізнаним про можливі наслідки та, більше того, мати змогу їх формування у бажаному для галузі напрямку, шляхом розрахунку, наприклад, справедливих квот. УАВП бере на себе організаційну та просвітницьку функцію у питанні впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів, і цій темі, зокрема, буде присвячена велика частина грудневої конференції УАВП, про місце та час проведення якої буде повідомлено додатково.