Як аналітики передбачили падіння цін на сталь

Як аналітики передбачили падіння цін на сталь
Дата публікації: 19/12/2018

Чому впадуть ціни

Рейтингове агентство АКРА в найближчі п'ять років чекає падіння цін на сталь і сировину для її виробництва на тлі введення нових світових потужностей, йдеться в звіті компанії, що є у РБК.

«У 2018 році ринок зазнав ефект торгових воєн і шоків пропозиції в зв'язку з природними катаклізмами», - пишуть аналітики АКРА. У березні президент США Дональд Трамп оголосив про введення 25-процентних тарифів на ввезення сталі і 10-відсоткових - на імпорт алюмінію. На сировинних ринках пропозицію знизили дощі і штормовий вітер в Австралії і сильні дощі в Індонезії, випливає зі звіту. Крім того, Китай скоротив потужності в сталеливарному секторі, виконавши свої обіцянки щодо зниження викидів в атмосферу. В результаті ціни на сталь, вугілля та залізну руду виявилися на пікових рівнях останніх років.

Але аналітики АКРА попереджають, що в найближчі роки Індія і країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону будуть вводити в експлуатацію нові сталеливарні комплекси, а зростання попиту на сталевий прокат сповільниться. За їхнім прогнозом, до 2023 року завантаження сталеливарних потужностей в світі знизиться з поточних 76 до 72%, а гарячекатаний прокат російських виробників на експорті подешевшає з середньої ціни в цьому році $ 550 за тонну (на умовах поставки на борт судна (FOB) в Чорному морі ) до $ 350-400 за тонну, прогнозує АКРА. 

На ринку коксівного вугілля аналітики агентства чекають профіциту через збільшення пропозиції з боку США, Монголії, Мозамбіку і Росії. Ціни, на їхню думку, почнуть знижуватися і досягнуть $ 140-150 за тонну в порівнянні із середньою ціною $ 194 в 2018 році. Енергетичне вугілля також подешевшає з $ 100-110 за тонну в листопаді 2018 року до $ 60-70 до 2023 року на тлі розвитку альтернативної енергетики і зростання пропозиції вугілля з США, Індонезії, Росії та Австралії.

Залізорудна сировина буде дешевшати під впливом зростаючої пропозиції з Бразилії і Австралії, але більш низькими темпами: АКРА прогнозує, що ціни на концентрат, який сьогодні коштує $ 68 за тонну, знизяться до $ 62.

 

Джерело: https://www.minprom.ua