• info@limeindustry.in.ua

    info@limeindustry.in.ua

  • +38 (050) 419-75-06

    +38 (050) 419-75-06

Миколаївський глиноземний завод готується відновити роботу

Миколаївський глиноземний завод (МГЗ), який раніше належав російську олігарху Олегу Дерипасці, готується відновити роботу. Про це заявив голова Миколаївської обласної військової адміністрації (ОВА) Віталій Кім, повідомляє «Укрінформ».

За словами Кіма, наразі триває розгляд апеляційної скарги власника, потім на підприємство зайде менеджмент, і через певний час воно має запрацювати. Сьогодні на МГЗ працює близько 300 людей у порівнянні із 6 тис. до війни. Працівники, в основному, зайняті охороною та обслуговуванням шламових полів.

Голова Миколаївської ОВА також зауважив, що під час переходу заводу з державної власності у приватну можуть виникати певні проблеми зі шламовими полями, безпечна експлуатація яких потребує серйозних фінансових витрат.

Зауважимо, що в липні 2022 року Перечинський районний суд Закарпатської області заарештував корпоративні права двох компаній, що входять до ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», а Закарпатський апеляційний суд підтвердив цю судову ухвалу. Наприкінці вересня минулого року Київський апеляційний суд підтвердив арешт прав МГЗ.

На початку березня 2022-го МГЗ тимчасово зупинив виробництво. Таке рішення колишня керуюча компанія «РусАл» пояснила неминучими логістичними та транспортними проблемами в Чорному морі та прилеглих територіях. Бенефіціаром МГЗ був російський олігарх Олег Дерипаска, щодо якого США запровадили санкції через військову агресію РФ. Він також включений до українського санкційного списку, схваленого Радою національної безпеки та оборони.

Миколаївський глиноземний завод випускав 1,8 млн т продукції на рік. Підприємство було найбільшим глиноземним активом російського «РусАла», яке забезпечувало 20% усього виробництва глинозему компанії.

Як повідомляв GMK Center, що в березні Фонд держмайна України (ФДМУ) повідомляв про намір виставити МГЗ на приватизацію у другому-третьому кварталі 2023 року. До війни активи підприємства оцінювали в $1 млрд. На той момент завод ще юридично не надійшов у ФДМУ. Одночасно фонд працював над перезапуском роботи заводу.

Джерело: GMK Center