• info@limeindustry.in.ua

    info@limeindustry.in.ua

  • +38 (050) 419-75-06

    +38 (050) 419-75-06

НБУ вирахував, скільки збитків завдало зміцнення гривні металургам

Через зміцнення курсу гривні українські металургійні підприємства, які спеціалізуються на експорті своєї продукції, зазнали збитків на близько 4,4 мільярда гривень, адже зменшилися їх надходження від продажу товарів. Про це повідомляють в прес-службі Національного банку України, який зробив відповідні розрахунки.

У Нацбанку підрахували, що за 11 місяців 2019 роки українські металурги експортували товарів на загальну суму 8 мільярдів доларів, що на 900 мільйонів менше, ніж в аналогічний період попереднього року. Разом із тим, якщо б курс гривні в Україні був таким, як очікували під час прийняття бюджету на 2019 рік (тобто 27 гривень за долар), то виручка металургів від експорту була б на 8 мільярдів гривень більше.

В той же час в Нацбанку вважають, що, крім зменшення надходжень, більш міцний курс гривні зменшив витрати металургів на імпорт сировини і енергоносіїв.

“Якщо врахувати імпортну складову … питома вага імпортних складових в кінцевої продукції вітчизняної металургії збільшується майже до 45%. А це означає, що завдяки ревальвації гривні виникає істотна економія на імпортних складових. І цей ефект теж потрібно враховувати при чесному розрахунку балансу доходів і втрат промисловців від зміни обмінного курсу “, – повідомляють в Нацбанку.

За розрахунками НБУ, металурги заощадили близько 3,6 мільярда гривень на імпорті сировини та енергоресурсів завдяки зміцненню гривні, тобто кінцеві збитки галузі від нижчого курсу валют становлять 4,4 мільярда гривень. Інші збитки української металургії завдало падіння світових цін на металургійну продукції.

Металургія є однією з ключових сфер українського експорту. Крім цього, підприємства галузі працевлаштовують тисячі українців.

Джерело: Мінпром