Підсумки круглого столу УАВП 27.04.2022
27 квітня ц.р. відбулася онлайн зустріч учасників ринку вапна та вапняку. Обговорювали ринок вапняку до та під час війни. Модератором виступив Юрій Фрідман, директор з продажу та маркетингу ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління». До зустрічі долучилися понад 40 учасників із 24 компаній. Зокрема, до події приєдналися лідери з виробництва вапняку – ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління», ПрАТ «Тернопільський кар’єр», ТОВ ВК «Гірничодобувна промисловість», а також представники компаній АрселорМіттал Кривий Ріг, ТОВ «ДЗБМ», ПБГ «Ковальська», ТОВ «Розвадів будматеріали», ТОВ «УКРПРОМ-БУД», ТОВ «Нордкалк Україна», Група компаній «Галвапно», ТОВ «Інвестпромтехсервіс», ПрАТ “АБ Столичний” та інші.
ДОПОВІДАЧІ:
- Корилкевич Михайло, президент УАВП
- Місюк Олег, УАВП
- Piotr Biskup, Lhoist Central Europe
- Яворський Роман, «Тернопільський кар’єр»
- Подкопаєв Володимир, «УкрПромбуд»
- Бондаренко Сніжана, «АрселорМіттал Кривий Ріг»
- Дольний Андрій, «Нордкалк Україна»
- Віктор Брагінець, Метінвест Холдинг
- Гладуненко Роман, УАВП
ОСНОВНІ ТЕЗИ/ПРОБЛЕМИ:
- Ринок вапняку України – спад в 4,5 раза з початку війни.
- Значно подорожчали енергоносії в Європі, втрата російського вугілля.
- Металургія: зупинка Азовсталь, ММК Ілліча, втрата 350 тис. т/міс.
- Стає помітним логістичний колапс. Через руйнування логістичних потоків виникає дефіцит імпортної сировини, через що деякі підприємства не можуть запустити виробництво на повну потужність.
- Кадрова можливість.
- Профіцитний ринок вапняків певної якості і дефіцит на окремі види (доломітизований, з високим вмістом кальцію, магнію).
- Виокремлення напрямків у стабілізації, становленні і подальшому розвитку бізнесів галузі. Інформаційна, консультаційна підтримка галузевих підприємств у висвітленні окремих конкретних проблем, з якими вони зіштовхуються у своїй роботі (логістика, фінансування, залучення інвесторів, управління персоналом, управління кредиторською/дебіторською заборгованістю та ін.).
- Ескалація потреб галузі на рівень міжнародної організації ILA. Запит на підтримку при розв’язанні проблем, що виникають в галузі, на державний рівень (технології, ресурси, обладнання та ін.).
ПИТАННЯ, ЯКІ ЗВУЧАЛИ:
- Питання щодо використання альтернативних джерел енергії. Чи планує вапнякова промисловість Польщі переходити на альтернативні джерела енергії?
- Чи бачите ви якісь колективні рішення щодо кризи, що триває? Можливо, українські компанії та держава можуть взяти участь у цьому процесі?
- Є спільне питання щодо ринку праці для всіх. Хто може прокоментувати, який стан щодо фахівців, мобілізованих, ВПО? Чи є проблеми, як у Тернопільського кар’єру, і яка допомога може бути організована з підготовки та перепідготовки спеціалістів? Питання спільне у тому, які ключові позиції щодо фахівців зараз по кожному підприємству є в дефіциті. Український кластерний Альянс має можливість разом із МОУ та партнерами з ЄС знайти додаткове фінансування на програми підготовки та перепідготовки фахівців, оскільки проблеми з ринком кваліфікованої праці будуть – це один із викликів, на який потрібно відповідати.
- Чи дана ситуація відобразилась на співпрацю з Укрзалізницею. Чи є покращення в поставках вагонів?
КРОКИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ:
- Анкета для збору думок галузевого бізнесу
- Центр кар’єри УАВП: база профільних співробітників
- Винесення на розгляд ILA запиту про підтримку
- Організація круглих столів щомісяця. Наступна зустріч – у травні.
