• info@limeindustry.in.ua

    info@limeindustry.in.ua

  • +38 (050) 419-75-06

    +38 (050) 419-75-06

Підсумки круглого столу УАВП 27.04.2022

27 квітня ц.р. відбулася онлайн зустріч учасників ринку вапна та вапняку. Обговорювали ринок вапняку до та під час війни. Модератором виступив Юрій Фрідман, директор з продажу та маркетингу ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління». До зустрічі долучилися понад 40 учасників із 24 компаній. Зокрема, до події приєдналися лідери з виробництва вапняку – ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління», ПрАТ «Тернопільський кар’єр», ТОВ ВК «Гірничодобувна промисловість», а також представники компаній АрселорМіттал Кривий Ріг, ТОВ «ДЗБМ», ПБГ «Ковальська», ТОВ «Розвадів будматеріали», ТОВ «УКРПРОМ-БУД», ТОВ «Нордкалк Україна», Група компаній «Галвапно», ТОВ «Інвестпромтехсервіс», ПрАТ “АБ Столичний” та інші.

ДОПОВІДАЧІ:

  1. Корилкевич Михайло, президент УАВП
  2. Місюк Олег, УАВП
  3. Piotr Biskup, Lhoist Central Europe
  4. Яворський Роман, «Тернопільський кар’єр»
  5. Подкопаєв Володимир, «УкрПромбуд»
  6. Бондаренко Сніжана, «АрселорМіттал Кривий Ріг»
  7. Дольний Андрій, «Нордкалк Україна»
  8. Віктор Брагінець, Метінвест Холдинг
  9. Гладуненко Роман, УАВП

ОСНОВНІ ТЕЗИ/ПРОБЛЕМИ:

  1. Ринок вапняку України – спад в 4,5 раза з початку війни.
  2. Значно подорожчали енергоносії в Європі, втрата російського вугілля.
  3. Металургія: зупинка Азовсталь, ММК Ілліча, втрата 350 тис. т/міс.
  4. Стає помітним логістичний колапс. Через руйнування логістичних потоків виникає дефіцит імпортної сировини, через що деякі підприємства не можуть запустити виробництво на повну потужність.
  5. Кадрова можливість.
  6. Профіцитний ринок вапняків певної якості і дефіцит на окремі види (доломітизований, з високим вмістом кальцію, магнію).
  7. Виокремлення напрямків у стабілізації, становленні і подальшому розвитку бізнесів галузі. Інформаційна, консультаційна підтримка галузевих підприємств у висвітленні окремих конкретних проблем, з якими вони зіштовхуються у своїй роботі (логістика, фінансування, залучення інвесторів, управління персоналом, управління кредиторською/дебіторською заборгованістю та ін.).
  8. Ескалація потреб галузі на рівень міжнародної організації ILA. Запит на підтримку при розв’язанні проблем, що виникають в галузі, на державний рівень (технології, ресурси, обладнання та ін.).

ПИТАННЯ, ЯКІ ЗВУЧАЛИ:

  1. Питання щодо використання альтернативних джерел енергії. Чи планує вапнякова промисловість Польщі переходити на альтернативні джерела енергії?
  2. Чи бачите ви якісь колективні рішення щодо кризи, що триває? Можливо, українські компанії та держава можуть взяти участь у цьому процесі?
  3. Є спільне питання щодо ринку праці для всіх. Хто може прокоментувати, який стан щодо фахівців, мобілізованих, ВПО? Чи є проблеми, як у Тернопільського кар’єру, і яка допомога може бути організована з підготовки та перепідготовки спеціалістів? Питання спільне у тому, які ключові позиції щодо фахівців зараз по кожному підприємству є в дефіциті. Український кластерний Альянс має можливість разом із МОУ та партнерами з ЄС знайти додаткове фінансування на програми підготовки та перепідготовки фахівців, оскільки проблеми з ринком кваліфікованої праці будуть – це один із викликів, на який потрібно відповідати.
  4. Чи дана ситуація відобразилась на співпрацю з Укрзалізницею. Чи є покращення в поставках вагонів?

КРОКИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ:

  1. Анкета для збору думок галузевого бізнесу
  2. Центр кар’єри УАВП: база профільних співробітників
  3. Винесення на розгляд ILA запиту про підтримку
  4. Організація круглих столів щомісяця. Наступна зустріч – у травні.