• info@limeindustry.in.ua

    info@limeindustry.in.ua

  • +38 (050) 419-75-06

    +38 (050) 419-75-06

У Києві відбулася ЛІТНЯ КОНФЕРЕНЦІЯ ВАПНЯНОЇ ІНДУСТРІЇ 2021

9 липня 2021 року у Києві відбулася ЛІТНЯ КОНФЕРЕНЦІЯ ВАПНЯНОЇ ІНДУСТРІЇ 2021.  

Учасниками конференції стали представники владних інституцій, підприємства та організації різних галузей та сфер, серед яких: виробники вапнякової продукції та вапна, постачальники спеціалізованої техніки, виробники будівельних матеріалів, логістичні, фінансові, юридичні та інші компанії. Високий рівень конференції засвідчила участь народних депутатів – Вадима Івченка та Олега Тарасова, першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, начальника управління геології Державної служби геології та надр України Сергія Касянчука.

Генеральним партнером конференції стала ГК «ГАЛВАПНО», партнерами конференції виступили Міністерство аграрної політики та продовольства, Інститут Аграрної економіки, ПрАТ «Тернопільський кар’єр» та GMK Center.

партнери конференції

Ключові теми зустрічі: розвиток перспективного та важливого для країни еко-напрямку вапнякових продуктів, захист від неправомірного імпорту доломітового мінпорошку та аналіз факторів розвитку ринку вапнякової продукції. За результатами конференції, проголошено про початок формування державної програми розкислення ґрунтів, розробку якої підтримали присутні на конференції депутати ВРУ і представники Міністерства агропромислового розвитку, та здійснення комплексу дій по протидії імпорту доломітового вапняку з Білорусі.

У вітальному виступі президент УАВП Михайло Корилкевич повідомив про розвиток учасників асоціації та близьку реалізацію великих проєктів 2021 року – нових вапняних заводів від ГАЛВАПНО та групи «Ковальська», заводу з виробництва мінпорошку від ПрАТ «Тернопільський кар’єр», створення нових продуктів та розвиток нових ринків. Президент УАВП представив оновлений план подій, які організовує або підтримує асоціація у поточному році: конференції, круглі столи, демо-шоу спеціалізованої техніки. Зокрема, УАВП виступає партнером InvestForum UA на Тенерифе, який відбудеться у вересні 2021 року.

https://investforum.biz/

РИНОК ВАПНЯКОВОЇ ПРОДУКЦІЇ / НОВІ ПРОЄКТИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Виконавчий директор УАВП Роман Гладуненко представив результати вапнякової галузі у першому півріччі та прогноз розвитку до кінця 2021 року. Зважаючи на тренди, у поточному році очікується помірне зростання як по вапняку, так і по вапну – близько +3%. Серед основних особливостей року – повернення до зростання імпорту вапняку та помітне зростання виробництва окремими компаніями малого/середнього розміру. Загалом, є ознаки певного насичення ринку та загострення конкурентного середовища. У цій ситуації перевагу отримують компанії, які впроваджують сучасні технології та управлінські практики і вкладаються у стратегічний розвиток.

Аналітик GMK Center Андрій Глущенко додав оптимістичних очікувань щодо світового ринку металургії, що повинно позитивно відобразитися і на вітчизняній металургії. Зокрема, засвідчуються рекордні максимуми цін на сталь та ЗРС, що зумовлено, окрім іншого, дефіцитом виробничих потужностей у світі.  

Ілля Марчевський,інвестор ГК «ГАЛВАПНО», представив проєкт нового заводу з випалу вапна на Стриганецькому кар’єрі Івано-Франківської області, запуск якого заплановано вже за три місяці. Вапняний завод  побудовано за проєктом відомої італійської компанії QualiCal, із залученням провідних європейських та українських постачальників. За очікуваннями інвестора, продукція заводу відповідатиме найвищим характеристикам першого сорту вапна та зможе замінити частину імпорту на українському ринку, в т.ч. за рахунок сталої якості. Також ГК «Галвапно» планує вигідно використати своє географічне положення та стати першим українським виробником, що системно пропонуватиме свою продукцію на ринках європейських країн під брендом GALVAPNO. Наразі п. Марчевський наголосив на планах експортувати до 40% виробленого вапна.

Володимир Крот, технічний директор ТОВ “Українська локомотивобудівна компанія”, розповів про інвестиційний проєкт із налагодження виробництва українських локомотивів, які здатні закрити величезний попит ринку на оновлення парку локомотивів. На сьогодні стан локомотивів зношений і не відповідає вимогам споживачів. За словами Володимира Крота, нове виробництво буде створено у Дніпропетровській області, в намірах інвесторів організувати виробництво до кінця 2022 року.

Окреме зацікавлення викликала історія створення бренду гранульованого вапняку GRANTER від ПрАТ Тернопільський кар’єр, яку представила маркетолог підприємства Мар’яна Сеник. Учасники конференції ознайомилися з практичним кейсом брендування, від історії створення продукту, до етапів неймінгу, розробки логотипу та впровадження програми просування. За короткий час компанії вдалося успішно зайти на новий для себе ринок гранульованої вапнякової продукції та набути впізнаваності серед споживачів.

ПРОТИДІЯ РУЙНІВНОМУ ІМПОРТУ ДОЛОМІТОВОГО МІНПОРОШКУ

Важливою темою конференції став розгляд ситуації з неконтрольованим зростанням імпорту доломітового мінпорошку виробництва ТОВ «Доломіт» (Білорусь). Більша частина зазначеної продукції використовується в Україні у дорожніх роботах, при цьому ГОСТ 16557-2005 (Білорусія), за яким вона виготовлена, за своїми характеристиками не відповідає вимогам українського стандарту ДСТУ Б В.2.7.-121:2014. Тож викликає велику засторогу якість дорожніх робіт, які здійснюються з використанням імпортного доломітового мінпорошку. І це при достатніх потужностях вітчизняних виробників вапнякового мінпорошку, в яких, тим часом,  відбираються можливості розвитку, виплаті заробітних плат працівникам та сплаті податків усіх рівнів. З 2016 до 2020 року поставки доломітового МП від ТОВ «Доломіт» зросли з 48 тис т до 163 тис т, у першому півріччі 2021 року мінпорошку поставлено вже 113 тис т, що переважає відповідний період минулого року на 144% – тобто тиск на ринок все більше загострюється.

У розвиток питання, керуючий партнер юридичної компанії Robinson Patman Дмитро Відсота розповів про можливі дії щодо протекції вітчизняного ринку від загрозливого імпорту. Серед рекомендованих варіантів – ініціація антидемпінгового розслідування. Для цього потрібно розпочати з формування спільної позиції ключових вітчизняних виробників мінерального порошку, і цю пропозицію вже підтримали учасники конференції. Також було вирішено надати початкового розголосу проблеми через подання відповідних листів від імені УАВП у відповідні органи та установи, серед яких: Міністерство інфраструктури, Координаційна рада з реалізації програми «Велике будівництво», представництво ЄБРР та ін. Українська асоціація вапняної промисловості докладатиме усіх зусиль для вирішення питання належного використання імпортованого доломітового мінпорошку.

ЕКО-НАПРЯМОК

Завершальна частина конференції була присвячена детальному розгляду теми розвитку еко-напрямку – використанню вапнякових продуктів у розкисленні ґрунтів та санації водойм. Тема занедбаності ґрунтів та водойм постає надзвичайно важливою – їх масштаби вражають, при цьому вона стосується здоров’я всіх жителів України. За різними оцінками мова йде вже про понад 10 млн га земельних угідь з більшою чи меншою мірою підвищеної закисленості – і всі вони потребують допомоги. Прісні водні ресурси також характеризуються значним забруденням, і питання їх системної санації звучить все гостріше.

Заступник директора Інституту Аграрної економіки Ольга Ходаківська повідомила про проведену у співпраці з УАВП підготовчу роботу, в результаті якої було створено і подано до Міністерство аграрної політики та продовольства аналітичну записку щодо проблеми закислення ґрунтів з пропозицією створення відповідної державної програми. Звернення та перемовини знайшли відгук, і безпосередньо на конференції представниками міністерства в особі першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького та Богдана Хмари було озвучено готовність до  створення робочої групи і подальшої розробки державної програми підтримки розкислення ґрунтів. Готовність підтримати зазначену ініціативу на рівні Верховної Ради України озвучили також присутні на конференції народні депутати Олег Тарасов та Вадим Івченко. Тож програмі бути!

Розвиток нового напрямку – використання вапнякової продукції у санації прісних водойм було представлено авторами спільного проєкту бізнесу та науки – керівником ТОВ «Надрабудінвест» Олегом Місюком та доцентом НУВГП Юлією Трач. За короткий час було досягнуто вагомих результатів: вивчено та практично випробувано позитивну дію вапнякових продуктів в оздоровленні водойм, розроблено відповідні технічні умови та отримано Сертифікат відповідності. У планах – подальший розвиток проєкту та затвердження державної програми санації прісних водойм України вапняковими та глауконітовими меліорантами, робочий проєкт якої вже розроблено.

Конференція завершилася традиційним святковим фуршетом, сповненим жвавих дискусій, учасників переповнювали позитивні емоції, які для нас є найкращою винагородою та мотивацією для проведення наступних заходів асоціації.

У своєму виступі, який відкривав конференцію, президент асоціації Михайло Корилкевич анонсував річні заходи УАВП, першим з яких стала ЛІТНЯ КОНФЕРЕНЦІЯ ВАПНЯНОЇ ІНДУСТРІЇ 2021. Тож запрошуємо врахувати річні події асоціації у своїх планах та долучитися до нашої спільноти!

ФОТОРЕПОРТАЖ NADRA.info
ФОТОРЕПОРТАЖ Будівельний журнал
МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ

КОНТАКТИ
Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП
Тел. +38(050) 419-75-06
mail: info@limeindustry.in.ua

Запрошуємо підписатися на сторінку УАВП у facebook:

https://www.facebook.com/pg/ukrainian.lime.industry.association