• info@limeindustry.in.ua

    info@limeindustry.in.ua

  • +38 (050) 419-75-06

    +38 (050) 419-75-06

У Львові відбулася конференція LIMEFORUA 2020

11 грудня 2020 року у Львові відбулася VIII річна конференція LIMEFORUA 2020 «Вапнякова галузь: нова реальність – нові можливості».  

Вперше у 2020 році, після вимушеного переходу в онлайн, Українська асоціація вапняної промисловості провела «живу» конференцію, що зумовило особливе зацікавлення та значення події. Попри відомі складнощі, ми зуміли зібрати важливих учасників ринку, наших старих та нових партнерів та завершили рік з оптимістичним настроєм.

Учасниками конференції стали представники підприємств та організацій різних галузей та сфер, серед яких: виробники вапнякової продукції та вапна, постачальники спеціалізованої техніки, виробники будівельних матеріалів, логістичні, аналітичні, освітні компанії. Партнерами конференції стали ПБГ Ковальська, ПрАТ «Тернопільський кар’єр», GMK Center, LvBS (Львівська бізнес-школа) та Mining School (Школа Гірничої Справи).

партнери конференції

У традиційному вітальному виступі президент УАВП Михайло Корилкевич прозвітував про підсумки діяльності асоціації за поточний рік та представив великі плани на наступний рік. УАВП розраховує у наступному році повернутися до розмаїття форм заходів: від традиційних конференцій до круглих столів, пресконференцій та демо-шоу спеціалізованої техніки. Окрім того, УАВП продовжуватиме виступати партнером таких великих подій, як InvestForum UA на Тенерифе, який відбудеться у березні 2021 року, та Український економічний ренесанс форум.

РИНОК ВАПНЯКОВОЇ ПРОДУКЦІЇ / НОВІ ПРОЄКТИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Виконавчий директор УАВП Роман Гладуненко представив результати 2020 року та бачення розвитку на наступний рік галузей виробництва вапнякової продукції та вапна. Зокрема, у поточному році очікується другий рік поспіль незначний спад як по вапняку, так і по вапну, проте він має меншу динаміку, аніж очікувалося на початку-середині року – в другій половині року ситуація почала поступово вирівнюватися. Відповідно, на наступний рік прогнозується повернення до зростаючого тренду, який, за оптимістичною оцінкою, дозволить сягнути рівня 2019 року. Серед основних особливостей року, що минає, – різке зменшення імпорту вапняку при майже незмінному рівні вітчизняного виробництва, а також помітне зростання виробництва окремими компаніями малого/середнього розміру. Це свідчить про загострення конкурентного середовища та підтримку найбільшими споживачами у кризовий рік саме вітчизняних виробників на противагу імпортним поставкам. Проте потрібно відзначити і застороги та ризики наступного року, серед яких повернення кризи  у металургійну галузь, що стане можливим при повторному загостренні світової кризи, зростання імпортних поставок вапнякової продукції, зокрема, мінерального порошку та вапна, зростання залізничних тарифів та складнощі із залізничними поставками, які спостерігаються щороку.

У будь-якому випадку, на ринку вапнякової продукції очікується зростання конкурентності, і перевагу набуватимуть компанії з репутацією надійного партнера, які володіють налагодженими системами управління, великими виробничими та логістичними потужностями.

Сергій Гончаренко, заступник генерального директора ПБГ «Ковальська», поділився досвідом та принципами компанії щодо пошуку нових можливостей та захоплення нових ринків у кризовий рік на прикладі плану розвитку промислового HUBу «Ковальської» у с. Розвадів на Львівщині. Розвиток згаданого HUBу передбачає побудову у різний  період таких виробничих підрозділів, як завод газобетону, завод СБС, завод з виробництва мінерального порошку, завод з виробництва рідких БС, завод з виробництва утеплювачів та ін. Загалом, Група «Ковальська» демонструє собою яскравий приклад стратегічного підходу до планування свого розвитку на багаторічний період, спрямованість на максимальну глибину переробки продукту та послідовну побудову бренду-роботодавця.

РОЗВИТОК УПРАВЛІНСЬКОГО ТА ПРОФЕСІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Річна конференція LIMEFORUA 2020 стала показовою у формуванні нового напрямку асоціації – розвитку управлінських практик та персоналу. Учасниками конференції стали Львівська бізнес-школа, Школа Гірничої Справи та ICF Ukraine Chapter (відділення в Україні Міжнародної коучингової федерації), з якими було досягнуто домовленості про довгострокове партнерство.

Промо-відео: Корпоративна програма ЛБШ УКУgrowing

Володимир Хіцяк, керівник Центру етики і технологій LvBS, у своєму виступі презентував результати кількаетапного дослідження LvBS «Бізнес в час кризи». Дослідження стало важливим маркером для відзначення змін як в діяльності компаній в час кризового року, так і, що важливо, у сприйманні керівниками компаній нових обставин і їх впливу на рішення та очікування майбутнього. Серед основних висновків: бізнес розглядає кризу як нагоду; український бізнес переходить до глобального мислення і використовує ширший контекст у плануванні; три “кити” антикризових стратегій: гнучкість, адаптивність та швидкість; кризу долають лідери та команди з міцними горизонтальними зв’язками і культурою наставництва; постійне оновлення знань і навичок команди – “антикризова вакцина” бізнесу.

Катерина Весельська,менеджер з операційної ефективності ПрАТ «Тернопільський кар’єр», представила новий проєкт від одного з лідерів вапнякового ринку – Школу гірничої справи. ПрАТ «Тернопільський кар’єр» за кілька років показав одну з кращих динамік розвитку серед компаній вапнякового ринку, що дозволило кількаразово збільшити виробничі та логістичні потужності, створити нові продукти, модернізувати виробництво і в результаті вийти на друге місце серед виробників вапняку. Здобутий та систематизований досвід став основою для розробки та втілення ідеї створення Школи гірничої справи, зміст якої – у передачі спеціалізованих знань та умінь різних сфер гірничодобувної діяльності. При цьому основними лекторами виступають відповідні спеціалісти ПрАТ «Тернопільський кар’єр», та, при розробці індивідульних програм за запитом клієнта, залучаються спеціалісти з вузьких тем.

Юрій Фрідман, відомий вапняковому ринку як незмінний директор з продаж та маркетингу ПрАТ “Новотроїцьке рудоуправління”, постав у новій ролі професійного сертифікованого коуча Міжнародної федерації коучингу (PCC ICF). У своїй презентації Юрій представив аудиторії історичну розвідку про ICF як найбільшу глобальну професійну спільноту коучів та основи поняття коучингу як партнерства з клієнтами у творчому та стимулюючому роздуми процесі, який надихає їх на максимізацію їхнього особистого та професійного потенціалу. Виступ містив розвідку про те, які компетенції потрібні керівнику для ефективного управління бізнесом у сучасних умовах та яким чином коучинг допомагає їх розвинути.

УАВП високо оцінює можливості коучингу для зростання компетенцій та ефективності роботи управлінців, а отже, підприємств вапнякової галузі, тож логічним став крок підписання договору-меморандуму про взаємодію Української асоціації вапняної промисловості та ICF Ukraine Chapter (відділення в Україні Міжнародної коучингової федерації), що було урочисто здійснено перед аудиторією конференції.

ДИСКУСІЙНА ПАНЕЛЬ

Річна конференція LIMEFORUA 2020 відзначилася використанням нового для себе формату – дискусійної панелі. Після ввідного виступу Тараса Думича, керуючого партнера українського офісу Wolf Theiss, про перспективи корпоративного управління для підприємств вапняної галузі, учасники конференції змогли з цікавістю спостерігати за дискусією про особливості приймання рішень, взаємодію управлінець-акціонер, необхідність побудови команди та застосування проєктного принципу роботи, мотивацію працівників. Учасниками дискусійної панелі, яку професійно промодерував Тарас Думич, стали Юрій Фрідман, Максим Швець, консультант УАВП з великим управлінським досвідом та компетенцією у вапняковій галузі, та Роман Яворський, керівник ПрАТ «Тернопільський кар’єр». Розмова вийшла жвавою та викликала підвищене зацікавлення аудиторії, тож ми братимемо до уваги використання такого формату в наших наступних заходах.

ЕКО-ТЕМА

Завершальна частина конференції була присвячена розгляду питань використання вапнякової продукції для очищення та оздоровлення середовища. Окрім надзвичайної важливості та актуальності теми, потрібно зазначити, що ці сфери використання вапнякової продукції потенційно дуже місткі і можуть стати одними з драйверів розвитку всієї галузі.

Консультант УАВП Максим Швець повідомив про сучасний стан нормативно-правових актів з питань моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. З важливого, зокрема, з 2021 року передбачається запуск системи моніторингу, звітності та верифікації викидів. Система не проста, і УАВП готова надавати підтримуючу методологічну допомогу підприємствам вапняної галузі.

У своєму виступі професор, доктор сільськогосподарських наук Сергій Веремеєнко, який має широкий досвід взаємодії з УАВП, детально представив проблему підвищеної закисленості ґрунтів, її масштаб – понад 10 млн га землі, що потребує вапнування, та шляхи рішення. Серед різних видів меліорантів особливо відзначається гранульований вапняк, який за своїм складом, зручністю та точністю внесення є, практично, ідеальним продуктом для розкислення. Саме за цим продуктом вбачається майбутнє ринку розкислення ґрунтів, і в цьому році в країні було створено нові виробничі потужності з його продукування.

В заключному виступі Віктор Мельничук, професор, доктор геологічних наук, проінформував про вивчення використання гранульованого вапняку для розкислення рибогосподарських водойм – ще одна перспективна тема та сфера застосування вапнякової продукції. Цікаво, що зазначене дослідження відбувається у співпраці наукової установи з підприємством ПрАТ «Тернопільський кар’єр» – хороший приклад проактивної діяльності підприємства у розробці нового продукту та пошуку оптимального його використання.

Конференція завершилася святковим фуршетом, учасників переповнювали позитивні емоції, які для нас є найкращою винагородою та мотивацією для проведення наступних заходів асоціації.

У своєму виступі, який відкривав конференцію, президент асоціації Михайло Корилкевич вчергове анонсував наступні річні заходи УАВП, тож запрошуємо врахувати їх у своїх планах та долучитися до нашого активного гурту!

ПОСИЛАННЯ НА МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ

ФОТОГАЛЕРЕЯ

За деталями просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua

Запрошуємо підписатися на сторінку УАВП у facebook:

https://www.facebook.com/pg/ukrainian.lime.industry.association

На нашій сторінці ви перші будете дізнаватися про важливі події та актуальні новини галузі.

Долучайтеся до Спільноти УАВП у Viber:

https://invite.viber.com