• info@limeindustry.in.ua

    info@limeindustry.in.ua

  • +38 (050) 419-75-06

    +38 (050) 419-75-06

У Польщі відбулася міжнародна конференція УАВП на тему «Досвід компанії LHOIST у побудові найбільшого вапняного бізнесу у світі»

19 червня 2017 року в м.Ополє, Польща, відбулася перша міжнародна бізнес-конференція УАВП на тему «Досвід компанії LHOIST у побудові найбільшого вапняного бізнесу у світі». Проведення конференції стало можливим за безпосередньої підтримки керівництва підрозділу Центральна Європа світової корпорації LHOIST в особі його керівника Mr. Piotr Biskup.

У заході взяли участь понад 50 учасників, які представляють близько 30 підприємств різних галузей: видобувачі вапняків і виробники вапна, виробники будівельних матеріалів, перевізники, представники металургійної галузі, інфраструктури. Серед інших, учасниками конференції стали представники найбільших вапнякових кар’єрів країни: групи UMG, ПАТ Тернопільський кар’єр та групи компаній Гірничодобувна промисловість. Традиційними учасниками конференції стали члени асоціації –  ТОВ Укрспецизвесть-Переробка, ТОВ Дніпровський завод будівельних матеріалів, ТОВ Актіс груп, ТОВ ТЕП Вертикаль, ТОВ “ТД “Техностоун” та ін. Міжнародний характер конференції підкреслила участь представницьких іноземних компаній, серед яких господарі конференції – LHOIST, представники компаній Carmeus, Nordkalk, SMA Mineral AS, Maerz Ofenbau AG.

Конференція організаційно складалася з двох частин: пленарного засідання та практичної частини – ознайомлення з виробничими підрозділами польського відділення компанії LHOIST.

Пленарне засідання відкрилось виступом президента УАВП Михайла Корилкевича, який коротко згадав про історію та здобутки асоціації, представив нових членів, які з’явилися з початку року, та презентував оновлений сайт УАВП.  Нагадавши про підсумки відвідання річного форуму ILA (Світової асоціації вапна) у Вашингтоні (США), пан Михайло  анонсував цьогорічний форум ILA, який пройде у жовтні 2017 року в м. Кіото, Японія. Компанії, які висловлять бажання прийняти участь у світовому форумі, матимуть змогу за посередництва УАВП зареєструватися та відвідати захід світового масштабу. Завершувало доповідь президента УАВП порівняння особливостей сучасного європейського та українського виробництв вапна та видобутку вапняку та висвітлення шляхів, якими повинна рухатися вітчизняна галузь.

Координатор проектів УАВП  Роман Гладуненко доповів про сучасний стан і тенденції розвитку галузей добування вапняку та виробництва вапна, динаміку і прогнози розвитку в контексті загальної ситуації в економіці країни. У виступі було відзначено суттєві зміни у динаміці та окремих тенденціях розвитку профільних галузей. Негативний вплив, який призвела блокада ОРДЛО на економіку в цілому та галузь металургії, як основного споживача вапнякового каменю, зокрема, зумовив призупинення минулорічного зростання ринку вапна і вапняку. При цьому, перші місяці року показали суттєве збільшення імпортної складової на ринку вапнякового каменю, першість у якому продовжують утримувати поставки з Росії. В цілому, попри попередні позитивні прогнози, за підсумками року очікується незначний спад як ринку вапнякового каменю, так і вапна. В цій ситуації особливого значення набувають захисні механізми щодо протидії витіснення вітчизняного виробника імпортерами, першочергово з Росії.

В наступній доповіді Хоменко Сергій, представник компанії ТОВ «КАІ», презентував можливості сучасних інформаційних технологій при моделюванні, оцінці запасів та експлуатації родовищ вапняків на прикладі комплексного авторського продукту K-MINE.

Mr. Hannes Piringer, представник компанії Maerz Ofenbau AG, представив у своїй презентації діяльність компанії – лідера з виробництва вапняних печей. Слухачі конференції дізналися про історію розвитку компанії, існуючі технічні рішення та перспективні напрацювання. Важливо відзначити, що компанія LHOIST теж застосовує у своєму виробництві печі від Maerz, і співпраця світових лідерів у своїх галузях виглядає цілком природньою.

Завершувала пленарне засідання і, практично, відкривала практичну частину конференції УАВП,  доповідь керівника підрозділу Центральна Європа компанії LHOIST Mr.Piotr Biskup,який розповів історію становлення світового лідера вапняного бізнесу та особливості розвитку польського відділення корпорації. У доповіді було представлено принципи діяльності компанії, галузі споживання продукту, особливості створення нових продуктів та розвитку нових ринків. Окрім іншого, Mr. Piotr Biskup підкреслив особливе зацікавлення корпорації ринком України, яка систематично оцінює можливості та перспективи входження на вітчизняний ринок.

Після пленарного засідання відбулась практична частина конференції – відвідання виробничих підрозділів польського відділення компанії LHOIST – вапнякового кар’єру в Tarnów Opolski та вапняного заводу в Górażdże. Учасники конференції змогли детально ознайомитися з технічними особливостями виробничих процесів, підходами до управління якістю, логістикою, плануванням та діяльністю в цілому. Досвід світового лідера викликав неприховане пожвавлення та зацікавлення учасників конференції.

Завершувалася конференція традиційним фуршетом, на якому учасники в невимушеній та приязній атмосфері поглибили знайомства, супроводжуючи їх неформальним спілкуванням з можливістю отримання інсайдерської інформації від представників різних галузей та секторів промисловості. Чимало учасників заходу отримали можливість перспективної співпраці.

У підсумку, в чергове зазначимо, що Українська асоціація вапняної промисловості докладає послідовних зусиль для гуртування учасників галузі, пропагування її відкритості, знайомства вітчизняних підприємств із передовим досвідом ведення бізнесу, технічними та технологічними новинками, до пошуку нових ніш та координації зусиль по розбудові сучасної конкурентоздатної високотехнологічної галузі. Така діяльність знаходить відгук через постійне збільшення членів асоціації, які разом визначають проблеми та можливості галузі, ставлять задачі та виробляють шляхи їх рішень. По закінченні конференції ще кілька компаній висловили бажання вступу до УАВП.

Як показують події останніх років, саме у гуртуванні, співдіяльності ми можемо змінювати себе, своє оточення, свою країну. То ж запрошуємо долучитись до нашої асоціації!

ПОСИЛАННЯ НА МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ