УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за підсумками 2019 року (залізничні поставки)

УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за підсумками 2019 року (залізничні поставки)
Дата публікації: 06/01/2020

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за 12 місяців 2019 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

У 2019 році поставки вапна залізницею склали 332 тис т, що на 5% вище рівня минулого року. При цьому у грудні поставлено 18 тис т, що більше показника попереднього місяця на 14%, але на 55% менше показника грудня попереднього року. Суттєве зменшення відносно аналогічних місяців попереднього року спостерігається четвертий місяць поспіль, що близько до динаміки поставок вапняку і свідчить про негативну тенденцію перш за все у металургійній галузі.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.


Важливо зазначити, що майже всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними з своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у 2019 році майже всі залізничні поставки забезпечили вісім постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ, Білокриницький вапняний завод та ДЗБМ – разом складають 83% поставок.

Порівняно з минулим роком, група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ незначно зменшила частку, при цьому відвантаживши на 1% більше вапна, натомість, Білокриницький вапняний завод і ДЗБМ зменшили і частки, і кількість поставок. Найбільшу динаміку збільшення відвантаження показав АЗОВБУДМАТЕРІАЛИ, також суттєво збільшив поставки ЛИСИЧАНСЬКИЙ ЗАВОД ЗБВ.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею у 2019 році є АМКР (в минулому році з серпня розпочалися активні поставки), ЗАПОРІЖСТАЛЬ (поставки зменшилися на 13%) та ДМК (поставки зменшилися на 4%, припинилися з серпня). Сукупна частка ТОП-3 споживачів складає 81% від усіх поставок залізницею.

 

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

 

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

 

Звіт (формат .pdf)

 

База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

 

Звіт містить наступні розділи:

 

  1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2018-2019, січень-грудень)
  2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2018-2019, січень-грудень)
  3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2018-2019, січень-грудень)
  4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2018-2019, січень-грудень)
  5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2018-2019, січень-грудень)
  6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2018-2019, січень-грудень)
  7. Висновки

 

 

 

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

 

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП  

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua