• info@limeindustry.in.ua

  info@limeindustry.in.ua

 • +38 (050) 419-75-06

  +38 (050) 419-75-06

УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за 11 місяців 2019 року (залізничні поставки)

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за 11 місяців 2019 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

У січні-листопаді 2019 року поставки вапна залізницею склали 314 тис т, що на 14% вище рівня минулого року. При цьому у листопаді поставлено 16 тис т вапна, що на 56% менше, ніж у листопаді минулого року. Суттєве зменшення відносно аналогічних місяців минулого року спостерігається третій місяць поспіль, що близько до динаміки поставок вапняку і свідчить про негативну тенденцію перш за все у металургійній галузі як основному споживачі вапна.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

Важливо зазначити, що всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними з своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні-листопаді поточного року майже всі залізничні поставки забезпечили вісім постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ, Білокриницький вапняний завод та ДЗБМ – разом складають 83% поставок. Порівняно з минулим роком, група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ збільшила поставки, відвантаживши на 11% більше вапна, натомість, Білокриницький завод і ДЗБМ зменшили свої частки. Найбільшу динаміку збільшення відвантаження показала компанія АЗОВБУДМАТЕРІАЛИ, також суттєво збільшив частку ЛИСИЧАНСЬКИЙ ЗАВОД ЗБВ.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні-листопаді є АМКР (в минулому році тільки з серпня розпочав активні поставки), ЗАПОРІЖСТАЛЬ (поставки зменшилися на 16%) та ДМК (поставки до минулорічного рівня зросли на 20%, але припинилися з серпня). Сукупна частка ТОП 3 споживачів складає 80% від усіх поставок залізницею.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

 • Звіт (формат .pdf)
 • База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

 1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2018-2019, січень-листопад)
 2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2018-2019, січень-листопад)
 3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2018-2019, січень-листопад)
 4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2018-2019, січень-листопад)
 5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2018-2019, січень-листопад)
 6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2018-2019, січень-листопад)
 7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:


Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП  

Тел.   +38(050) 419-75-06 

mail: info@limeindustry.in.ua