• info@limeindustry.in.ua

  info@limeindustry.in.ua

 • +38 (050) 419-75-06

  +38 (050) 419-75-06

УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за перше півріччя 2018 року (залізничні поставки)

Українська асоціація вапняної промисловості розробила новий інформаційний продукт: помісячне постачання вапна залізницею. Презентуємо підсумки аналізу ринку вапна в частині залізничних поставок продукції за перше півріччя 2018 року.

За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

Зокрема, за підсумками першого півріччя 2018 року, галузевий зріз споживання вапна виглядає наступним чином. Основними споживачами вапна за залізничними поставками є підприємства металургійного комплексу, також значною часткою споживання володіє хімічна галузь. Структура споживання за галузями майже ідентична до попереднього року.

Важливо зазначити, що всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними з своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: за підсумками перших шести місяців 2018 року, майже всі залізничні поставки забезпечили сім постачальників. Серед лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ, Білокриницький вапняний завод та ДЗБМ, який збільшив свої поставки у порівнянні з минулим роком у понад два рази. Порівняно з минулим роком, потрібно відзначити появу ТОВ «2ДЖІ ЕТАНОЛ» та Лисичанського заводу ЗБМ. Натомість, припинили залізничні поставки Азовсталь, ПАТ «ТБК», Вапняна Фабрика та Підвисоцький завод будматеріалів.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією: за підсумками першого півріччя 2018 року, ТОП-9 споживачів забезпечив 96% залізничних поставок. Основним споживачем вапна за залізничними перевезеннями є ПАТ «Запоріжсталь», який займає близько 40% усіх поставок. Серед великих споживачів можна також відзначити ДМК (суттєво збільшив частку до 25% поставок), СУМИХIМПРОМ, ЄВРАЗ ДМЗ (суттєво зменшив частку) та СхідГЗК.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

–          Звіт (формат .pdf)

–          База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

 1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2018, січень-червень)
 2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2017-2018 січень-червень)
 3. Споживачі вапна: детально, тис. т (2018, січень-червень)
 4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2017-2018 січень-червень)
 5. Постачальники вапна: детально, тис. т (2018, січень-червень)
 6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2018, січень-червень)
 7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, координатор проектів розвитку УАВП
 
Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua