• info@limeindustry.in.ua

  info@limeindustry.in.ua

 • +38 (050) 419-75-06

  +38 (050) 419-75-06

УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за січень-листопад 2018 року (залізничні поставки)

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз помісячного постачання вапна залізницею станом на листопад 2018 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

У 2018 році середньомісячні поставки вапна залізницею близькі до минулого року – близько 25 тис.т/місяць, проте у листопаді склали 36 тис.т – рекордний за рік показник.

За підсумками одинадцяти місяців 2018 року, галузевий зріз споживання вапна виглядає наступним чином. Основними споживачами вапна за залізничними поставками є підприємства металургійного комплексу, також значною часткою споживання володіє хімічна галузь. Структура споживання за галузями майже ідентична до попереднього року.

Важливо зазначити, що більшість поставок було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними з своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: за підсумками одинадцяти місяців 2018 року, майже всі залізничні поставки забезпечили шість постачальників. При цьому трійка лідерів – група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ, Білокриницький вапняний завод та ДЗБМ – разом складають близько 93% поставок.

Серед постачальників у листопаді група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ суттєво збільшила поставки, сягнувши рекордного за рік показника у майже 25 тис.т вапна. Один з факторів зростання – поставки вапна для АрселорМіттал Кривий Ріг, які розпочалися з липня, а також відновлення поставок для ДМК.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією: за підсумками одинадцяти місяців 2018 року, ТОП-9 споживачів забезпечив 96% залізничних поставок. Основним споживачем вапна за залізничними перевезеннями є ПАТ «Запоріжсталь», який займає близько 29% усіх поставок. Серед великих споживачів потрібно відзначити ДМК (суттєво збільшив частку до попереднього року – до 19% поставок).

На четверту позицію вийшов АрселорМіттал, який за лише чотири місяці зайняв 15% від усього об’єму залізничних поставок.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

–          Звіт (формат .pdf)

–          База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

 1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2018, січень-листопад)
 2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2017-2018 січень-листопад)
 3. Споживачі вапна: детально, тис. т (2018, січень-листопад)
 4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2017-2018 січень-листопад)
 5. Постачальники вапна: детально, тис. т (2018, січень-листопад)
 6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2018, січень-листопад)
 7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:


Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua