• info@limeindustry.in.ua

  info@limeindustry.in.ua

 • +38 (050) 419-75-06

  +38 (050) 419-75-06

УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за січень-жовтень 2018 року (залізничні поставки)

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз помісячного постачання вапна залізницею станом на жовтень 2018 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

У 2018 році середньомісячні поставки вапна залізницею близькі до минулого року – близько 25 тис.т/місяць, зокрема, у жовтні поставлено 23,9 тис.т.

За підсумками десяти місяців 2018 року, галузевий зріз споживання вапна виглядає наступним чином. Основними споживачами вапна за залізничними поставками є підприємства металургійного комплексу, також значною часткою споживання володіє хімічна галузь. Структура споживання за галузями майже ідентична до попереднього року.

Важливо зазначити, що більшість поставок було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними з своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: за підсумками десяти місяців 2018 року, майже всі залізничні поставки забезпечили сім постачальників. При цьому трійка лідерів – група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ, Білокриницький вапняний завод та ДЗБМ – разом складають близько 93% поставок. 

Серед постачальників у жовтні група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ дещо збільшила поставки, сягнувши другого за рік показника у 16 тис.т вапна. Один з факторів зростання – поставки вапна для АрселорМіттал Кривий Ріг, які розпочалися з липня.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією: за підсумками восьми місяців 2018 року, ТОП-9 споживачів забезпечив 96% залізничних поставок. Основним споживачем вапна за залізничними перевезеннями є ПАТ «Запоріжсталь», який займає близько 31% усіх поставок. Серед великих споживачів можна також відзначити ДМК (суттєво збільшив частку до 17% поставок), СУМИХIМПРОМ, ЄВРАЗ ДМЗ (після суттєвого зменшення почав дещо повертати частку) та СхідГЗК.

Потрібно також відзначити початок поставок вапна для АрселорМіттал Кривий Ріг, який за липень-жовтень вже зайняв 12% усіх залізничних поставок від початку року і може стати суттєвим фактором збільшення місячних залізничних поставок вапна у наступні місяці.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

–          Звіт (формат .pdf)

–          База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

 1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2018, січень-жовтень)
 2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2017-2018 січень-жовтень)
 3. Споживачі вапна: детально, тис. т (2018, січень-жовтень)
 4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2017-2018 січень-жовтень)
 5. Постачальники вапна: детально, тис. т (2018, січень-жовтень)
 6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2018, січень-жовтень)
 7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua