• info@limeindustry.in.ua

  info@limeindustry.in.ua

 • +38 (050) 419-75-06

  +38 (050) 419-75-06

УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапнякового каменю за 10 місяців 2019 року (залізничні поставки). ТОП-9 постачальників та споживачів вапнякового каменю

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапняку залізницею за січень-жовтень 2019 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапнякового каменю, споживачі та постачальники, їх взаємозв’язок, поділ ринку на кептивний та незалежний.

За результатами дослідження, за 10 місяців 2019 року поставки вапняку залізницею склали 9,2 млн т, що незначно менше показника минулого року (-1%). При цьому у жовтні поставлено 0,91 млн т, що близько до вересневого показника, проте на 12% менше жовтневого показника попереднього року – такий спад до рівня минулого року спостерігається третій місяць поспіль і говорить про певне звуження споживання. Основні причини відносно невеликих поставок вапняку у жовтні – продовження дії конвенцій по станціях Львівської та Південно-Західної залізниці через перевантаженість поставками зерна, що відобразилося на поставках від великих виробників вапняку західного регіону. Окрім того, на ринку споживання відбулися події, які ведуть до його звуження, зокрема, призупинення роботи ДМК та ДМЗ, припинення виробництва агломерату Південним ГЗК.

Розподіл відвантажень в розрізі областей близький до минулого року, виділяється тільки суттєве зростання частки Херсонської області (зумовлено збільшеними поставками АрселорМіттал Берислав та ТБК). Першу трійку серед областей з суттєвим відривом займають Донецька, Тернопільська та Хмельницька області (разом 84%).

Серед областей споживання продовжує лідирувати Дніпропетровська область (44%). Разом ТОП-3 областей (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька) споживають залізницею близько 86% вапняку.

Основними споживачами вапняку залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Також помітною часткою володіють підприємства цементної промисловості та виробники вапна. Зміни в динаміці поставок вапняку задає металургійна галузь – по ній зростання практично відсутнє, що зумовило припинення зростання по всіх поставках.

Ринок вапняку умовно поділяється на кептивний  та вільний. Станом на жовтень 2019 року вільний ринок складає 68%, що дещо менше показника минулого року за аналогічний період. Відповідно, спад у поточному році забезпечують поставки вільного ринку, які зменшилися на 4%, тоді як кептивні поставки зросли на 6%.

Ринок постачальників вапняку залізницею характеризується високою концентрацією, ТОП-9 компаній-виробників за 10 місяців 2019 року складає 94%.

Серед найбільших виробників за січень-жовтень НТРУ утримує лідируючу позицію (36% всіх поставок, зростання до об’ємів минулого року на 1%), Тернопільський кар’єр збільшив поставки на 7%, натомість група ГДП зменшила поставки на 15%.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією: за підсумками 10 місяців ц.р. ТОП-9 компаній складає 82%. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року, ММК ім.Ілліча,  Запоріжсталь, ДМК, ХайдельбергЦемент Україна, Азовсталь та УСИ зменшили поставки, натомість, збільшили поставки АМКР та особливо ЗЗРК.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНЯКОВОГО КАМЕНЮ (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

–          Звіт (формат .pdf)

–          База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо помісячних поставок вапняку залізницею в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

 1. Постачання вапняку залізницею: загальна динаміка помісячних поставок, тис.т (2019, січень-жовтень)
 2. Постачання вапняку вільного ринку залізницею: загальна динаміка помісячних поставок, тис.т (2019, січень- жовтень)
 3. Області відвантаження та споживання вапняку, (2019, січень-жовтень)
 4. Галузевий зріз споживання вапнякового каменю, тис.т (2019, січень-жовтень)
 5. Розподіл ринку вапняку на вільний та кептивний, (2019, січень-жовтень).
 6. Споживачі: ТОП-9, динаміка 2018-2019, січень-жовтень
 7. Споживачі вапняку: детально помісячно, тис. т (2019, січень-жовтень)
 8. Споживачі вапняку: ТОП-9 групи компаній (2019, січень-жовтень)
 9. Основні споживачі вапняку вільного ринку (2018-2019, січень-жовтень)
 10. Виробники/постачальники вапняку: ТОП-9, динаміка 2018-2019, січень-жовтень.
 11. Постачальники вапняку: детально помісячно, тис. т (2019, січень-жовтень)
 12. Основні постачальники вапняку: динаміка змін помісячних часток, (2019, січень-жовтень)
 13. Виробники/постачальники вапняку: основні компанії вільного ринку, динаміка 2018-2019, січень-жовтень.
 14. Галузі постачання по основних гравцях (2018-2019, січень-жовтень)
 15. Висновки.

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:


Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП

Тел.   +38(050) 419-75-06
 
mail: info@limeindustry.in.ua