• info@limeindustry.in.ua

  info@limeindustry.in.ua

 • +38 (050) 419-75-06

  +38 (050) 419-75-06

УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапнякового каменю за 9 місяців 2019 року (залізничні поставки). ТОП-9 постачальників та споживачів вапнякового каменю

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапняку залізницею за січень-вересень 2019 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапнякового каменю, споживачі та постачальники, їх взаємозв’язок, поділ ринку на кептивний та незалежний.

За результатами дослідження, за 9 місяців 2019 року поставки вапняку залізницею склали 8,4 млн т, що практично дорівнює показнику за аналогічний період минулого року. При цьому у вересні поставлено  0,95 млн т, що на 14% більше серпневого показника поточного року і на 9% менше вересневого показника попереднього року. Основні причини відносно невеликих поставок вапняку у вересні – введення конвенцій по станціях Львівської та Південно-Західної залізниці, що відобразилося на поставках від великих виробників вапняку західного регіону. З врахуванням аномального спаду поставок у серпні, викликаного проблемами з постачанням дизпалива, цьогорічне зростання вичерпало себе, і поставки вапняку залізницею зрівнялися з минулорічним показником.

Розподіл відвантажень в розрізі областей близький до минулого року, виділяється тільки суттєве зростання частки Херсонської області (зумовлено збільшеними поставками АрселорМіттал Берислав та ТБК). Першу трійку серед областей з суттєвим відривом займають Донецька, Тернопільська та Хмельницька області (разом 83%).

Серед областей споживання продовжує лідирувати Дніпропетровська область (43%). Разом ТОП-3 областей (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька) споживають залізницею близько 85% вапняку.

Основними споживачами вапняку залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Також помітною часткою володіють підприємства цементної промисловості та виробники вапна. Зміни в динаміці поставок вапняку задає металургійна галузь – по ній зростання склало 2%,  що компенсувало спад по інших галузях.

Ринок вапняку умовно поділяється на кептивний  та вільний. Станом на серпень 2019 року вільний ринок складає 67%, що дещо менше показника минулого року за аналогічний період – тобто, збільшення поставок у поточному році забезпечують кептивні поставки, які зросли на 11%, тоді як поставки вільного ринку зменшилися на 4%.

Ринок постачальників вапняку залізницею характеризується високою концентрацією, ТОП-9 компаній-виробників за 8 місяців 2019 року складає 94%.

Серед найбільших виробників за січень-вересень НТРУ утримує лідируючу позицію (35% всіх поставок, зростання до об’ємів минулого року на 1%), Тернопільський кар’єр збільшив поставки на 8%, натомість група ГДП зменшила поставки на 14%.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією: за підсумками 9 місяців ц.р. ТОП-9 компаній складає 82%. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року, ММК ім.Ілліча,  Запоріжсталь, ХайдельбергЦемент Україна, Укрспецизвесть та Південний ГЗК зменшили поставки, натомість збільшили поставки АМКР, ДМК та особливо ЗЗРК.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНЯКОВОГО КАМЕНЮ (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

–          Звіт (формат .pdf)

–          База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо помісячних поставок вапняку залізницею в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

 1. Постачання вапняку залізницею: загальна динаміка помісячних поставок, тис.т (2019, січень-вересень)
 2. Постачання вапняку вільного ринку залізницею: загальна динаміка помісячних поставок, тис.т (2019, січень- вересень)
 3. Області відвантаження та споживання вапняку, (2019, січень-вересень)
 4. Галузевий зріз споживання вапнякового каменю, тис.т (2019, січень-вересень)
 5. Розподіл ринку вапняку на вільний та кептивний, (2019, січень-вересень).
 6. Споживачі: ТОП-9, динаміка 2018-2019, січень-вересень
 7. Споживачі вапняку: детально помісячно, тис. т (2019, січень-вересень)
 8. Споживачі вапняку: ТОП-9 групи компаній (2019, січень-вересень)
 9. Основні споживачі вапняку вільного ринку (2018-2019, січень-вересень)
 10. Виробники/постачальники вапняку: ТОП-9, динаміка 2018-2019, січень-вересень.
 11. Постачальники вапняку: детально помісячно, тис. т (2019, січень-вересень)
 12. Основні постачальники вапняку: динаміка змін помісячних часток, (2019, січень-вересень)
 13. Виробники/постачальники вапняку: основні компанії вільного ринку, динаміка 2018-2019, січень-вересень.
 14. Галузі постачання по основних гравцях (2018-2019, січень-вересень)
 15. Висновки.

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:


Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua