• info@limeindustry.in.ua

  info@limeindustry.in.ua

 • +38 (050) 419-75-06

  +38 (050) 419-75-06

УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапнякового каменю за перше півріччя 2018 року (залізничні поставки). ТОП-9 постачальників та споживачів вапнякового каменю.

Українська асоціація вапняної промисловості розробила новий інформаційний продукт: помісячне постачання вапняку залізницею. Презентуємо підсумки аналізу ринку вапнякового каменю за перше півріччя 2018 року, акцентуючи увагу на вивченні споживання вапнякової продукції.

За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапнякового каменю, споживачі та постачальники, їх взаємозв’язок, поділ ринку на кептивний та незалежний.

 Зокрема, за підсумками шести місяців 2018 року, галузевий зріз споживання вапнякового каменю виглядає наступним чином. Основними споживачами вапнякового каменю є підприємства металургійного комплексу, також значною часткою споживання володіють цементна галузь та виробники вапна. Структура споживання за галузями близька до попереднього року.

Ринок вапняку умовно поділяється на кептивний (коли постачальник та споживач є представниками однієї групи) та вільний. В Україні історично кептивний ринок суттєво переважав вільний, проте політико-економічна ситуація в країні за останні роки внесла корективи в розподіл ринку постачальників. Частка вільного ринку постійно зростала і в 2017 році склала вже 63%. Станом на перше півріччя 2018 року, вільний ринок зріз до 76%. Основний фактор різкого зростання: збільшення імпорту вапняку, який ми відносимо до вільного ринку.

Ринок постачальників залізницею відрізняється високою концентрацією: за підсумками шести місяців 2018 року ТОП-9 компаній забезпечили 92% ринку. Трійка лідерів традиційна: компанія сходу (Новотроїцьке РУ) та дві компанії Західного регіону: група компаній Гірничо-добувна промисловість (кар’єри у Тернопільській та Хмельницькій областях) та ПАТ Тернопільський кар’єр (Тернопільська область). Варто зазначити, що всі три лідери збільшили свої частки у порівнянні з минулим роком, займаючи разом майже 70% залізничних поставок вапнякової продукції (показник минулого року – 55%). 

Також необхідно відзначити підвищену роль імпорту, який цьогоріч складає вагомі 18% усіх поставоr/

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією – за підсумками першого півріччя 2018 року ТОП-9 споживачів склав 80% ринку. З числа ТОП-9, сім компаній представляють металургію. Порівняно з 2017 роком відбулися певні зміни: у лідери вийшов ММК ім. Ілліча, АрселорМіттал Кривий Ріг, зменшивши частку, змістився на другу позицію, натомість, у три рази збільшив частку ДМК, вийшовши на четверту позицію.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНЯКОВОГО КАМЕНЮ (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

–          Звіт (формат .pdf)

–          База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо помісячних поставок вапняку залізницею в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

 1. Постачання вапняку залізницею: загальна динаміка помісячних поставок, тис.т (2018, січень-червень)
 2. Галузевий зріз споживання вапнякового каменю, тис.т (2018, січень-червень)
 3. Розподіл ринку вапняку на вільний та кептивний, (2018 січень-червень).
 4. Споживачі: ТОП-9, динаміка 2017-2018 січень-червень
 5. Споживачі вапняку: детально, тис. т (2018, січень-червень)
 6. Споживачі вапняку: ТОП-9 групи компаній (2018, січень-червень)
 7. Основні споживачі вапняку вільного ринку, 2017-2018 січень-червень.
 8. Виробники/постачальники вапняку: ТОП-9, динаміка 2017-2018 січень-червень.
 9. Постачальники вапняку: детально, тис. т (2018, січень-червень)
 10. Виробники/постачальники вапняку: основні компанії вільного ринку, динаміка 2017-2018 січень-червень.
 11. Висновки.

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:


Гладуненко Роман, координатор проектів розвитку УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua