УАВП проводить зустріч по протидії неконтрольованому зростанню імпорту доломітового мінпорошку з Білорусі
УАВП запрошує до участі у круглому столі виробників мінпорошку та Юридичної фірми «Робінсон Патман» з питань протидії неконтрольованому зростанню імпорту доломітового мінпорошку з Білорусі.
Зустріч відбудеться 28 липня, об 11 год. Формат зустрічі онлайн, в програмі Zoom.
На Літній конференції вапняної індустрії, яка відбулася 9 липня у Києві, одним з важливих питань був розгляд різкого збільшення імпорту доломітового мінпорошку виробництва ООО «Доломіт» (Білорусь), що відчули на собі всі учасники ринку.
Для короткої інформації:
Об’єми поставок доломітового МП від ВАТ «Доломіт» мають тенденцію до зростання і здійснюють все більший вплив на ринок споживання: з 2016 до 2020 року його поставки зросли з 48 тис. тонн до 163 тис. тонн, а його частка у всьому імпорті доломітового МП зросла з 66% у 2016 році до 93% у першому півріччі 2021 року. У першому півріччі 2021 року поставлено вже 113 тис. тонн доломітового МП від ВАТ «Доломіт», що більше за відповідний період минулого року на 144% – тобто питання тиску на ринок все більше загострюється.

Попередню оцінку ситуації та можливі кроки з протидії зростанню імпорту здійснила Юридична фірма «Робінсон Патман», яка виступила з відповідною доповіддю на конференції.
За результатами представлення інформації та наступного обговорення учасниками конференції, було вирішено вчинити наступні перші кроки:
- Здійснити офіційні звернення у відповідні зацікавлені органи/інституції зі скаргою щодо правомірності використання доломітового МП від ООО «Доломіт» у дорожніх роботах (серед адресатів: Державне підприємство «Дорожній науково-технічний центр», ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу, Координаційна рада з реалізації програми «Велике будівництво», Міністерство інфраструктури України. Листи надіслано 14.07.2021). Зазначена початкова дія має скоріше інформаційний / публічний характер та покликана привернути першу увагу до проблеми;
- Ініціювати обговорення з виробниками мінпорошку та ЮФ «Робінсон Патман» можливості проведення антидемпінгового розслідування.
Ключовою передумовою для ініціювання антидемпінгового розслідування є відповідне звернення від вітчизняних виробників мінпорошку, обсяги виробництва яких в Україні протягом 2018-2020 років повинен перевищувати 50% від загального обсягу виробництва в Україні. Тому від нашої спільної позиції і готовності стати учасниками звернення, а також розподілити необхідні витрати на проведення розслідування, залежить початок потрібної процедури.
За результатами проведення антидемпінгового розслідування можна ввести високе мито (розмір може перевищувати 20-30%) на імпорт в Україну білоруського мінпорошку. Строк застосування мита – 5 років, з можливістю продовження на необмежену кількість 5-річних періодів.
За оцінкою ЮФ «Робінсон Патман», запропонований метод протидії імпорту – антидемпінгове розслідування, в нашому випадку має реальні передумови для успішного завершення. Тому саме від нас залежить, чи ми спільно захистимо вітчизняний ринок, чи лишимо ситуацію неконтрольованою.
Відповідно до зазначеного, УАВП пропонує взяти участь у круглому столі виробників мінпорошку та ЮФ «Робінсон Патман», на якому ми детальніше ознайомимося з пропонованими кроками, умовами проведення розслідування та приймемо спільне рішення по подальших діях.
Круглий стіл відбудеться у форматі онлайн – це дозволить уникнути логістичних обмежень та зробить участь легкодоступною для всіх бажаючих.
Свою участь підтвердили багато великих виробників мінерального порошку, серед яких ТОВ Мінеральні порошки та суміші, ПрАТ Тернопільський кар’єр, Група компаній CEMENT.UA, Торгівельна Група компаній «VBA», ДП “ЗАКУПНЯНСЬКИЙ КАР’ЄР” та інші.
Запрошуємо приєднатися до зустрічі, оскільки питання, що ми розглядаємо, впливає на весь ринок, отже, на кожного з нас!
Про готовність та рішення участі у круглому столі прохання написати або повідомити телефоном за вказаними нижче контактами.
Отримати додаткову інформацію та вказати про своє
рішення про участь у круглому столі виробників мінерального порошку можна за
наступними контактами:
Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП
+380 50 419 7506 (Viber, Telegram, WhatsApp)