• info@limeindustry.in.ua

    info@limeindustry.in.ua

  • +38 (050) 419-75-06

    +38 (050) 419-75-06

УАВП взяла участь у симпозіумі Світової вапняної асоціації в Парижі

12-14 жовтня у Парижі відбувся симпозіум Світової вапняної асоціації – International Lime Association (ILA). До цього заходи ILA проходили щорічно у різних країнах, за винятком 2020-2021 років, коли на заваді офлайн події стала пандемія Covid-19. УАВП із 2014 року є постійним учасником цих заходів – президент УАВП Михайло Корилкевич особисто відвідує їх та презентує вітчизняну гірничо-добувну галузь та вапняну промисловість.

Цьогоріч спеціально для УАВП організатори симпозіуму виокремили час для виступу у третій день заходу, 14 жовтня перед початком завершальної частини події, коли уся увага була прикута до спікера. Президент УАВП розповів світовій спільноті про Україну, війну, економіку, гірничо-добувну та вапняну промисловість і допомогу, яка нам потрібна до і після перемоги. Вкотре на конкретних цифрах та фото Михайло показав світу про безчинства, злочини та тероризм, які вчиняє росія на нашій землі.

Коротко із презентації УАВП на симпозіумі ILA 2022:

  • Україна – найбільша країна Європи, перша згадка про яку датується ще 858 роком.
  • 24 лютого цього року росія розпочала повномасштабну війну в Україні, окувала 20% нашої території – 10 областей із 24. Завдяки героїчній боротьбі ЗСУ та підтримці усього світу, ми вже звільнили 5 областей, в інших проводимо контрнаступ та деокупацію.
  • Втрати від війни колосальні у всіх сферах, але Україна показала себе країною, яка бореться за свою незалежність. Фактично, за І півріччя падіння економіки сповільнилося навіть з прогнозами Світового банку.
  • Гірничо-добувна і вапняна галузі постраждали катастрофічно. Знищено 2 великі металургійні підприємства ММК і Азовсталь, які разом виробляли 42% металу в Україні. Окуповано Новотроїцьке рудоуправління – найбільший виробник вапняку в Україні та АрселорМіттал Берислав – разом це 35%. Знищені чи пошкоджені 38% виробників вапна.
  • Минулого року в Україні було вироблено 15 млн т вапняку. Цього року ми очікуємо всього 3,5 млн т. У результаті війни спад у виробництві вапняку в Україні складе 77% до 2021 року. Падіння ринку вапна складе 52%.
  • Фото Новотроїцького рудоуправління, ММК ім. Ілліча, Азовсталі до та після. Величезні об’єми виробництва в Україні та повна розруха після окупації росією.
  • Українська асоціація вапняної промисловості та її члени з першого дня війни роблять постійні фінансові та гуманітарні внески у перемогу. Ми привозимо продукти харчування, санітарні та гігієнічні товари, ліки, обігрівачі тощо. За нашою ініціативою спеціально для обласної лікарні ім. Мечникова у м. Дніпро було виготовлено 400 комплектів постільної білизни. Вони максимально відповідають вимогам для лікування поранених військових.
  • Знання, експертиза, нові технології, модернізація, впровадження європейських вимог – такі виклики стоять перед нами у майбутньому для відновлення галузі і нашої країни. І ми обов’язково відбудуємо процвітаючу європейську країну, де наші діти не ховатимуться у підвалах, а з неба не падатимуть ракети. Просимо увесь світ допомогти нам у цьому.

Виступ Михайла викликав шквал емоцій та потужну підтримку аудиторії, яка двічі аплодувала українському представнику.

У позапленарний час Михайло Корилкевич мав можливість поспілкуватися із присутніми, які особисто дякували за промову та пропонували різноманітну підтримку. Напрацьовані знайомства та контакти УАВП використовуватиме для залучення світової спільноти до відновлення галузі та України.

УАВП із моменту свого заснування працює для лобіювання інтересів учасників галузі та різнобічної підтримки їх діяльності та розвитку. Сьогодні ми стоїмо перед особливими викликами і направляємо усі свої ресурси не тільки на вітчизняну діяльність, а й розширюємо свої функції на міжнародну співпрацю. Світова спільнота підтримує нас сьогодні і готова допомогти у відбудові та відновленні після перемоги. Ми максимально використовуємо цю можливість та продовжуємо працювати у цьому руслі.