УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за 11 місяців 2019 року (залізничні поставки)

УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за 11 місяців 2019 року (залізничні поставки)
Дата публікації: 09/12/2019

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за 11 місяців 2019 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

У січні-листопаді 2019 року поставки вапна залізницею склали 314 тис т, що на 14% вище рівня минулого року. При цьому у листопаді поставлено 16 тис т вапна, що на 56% менше, ніж у листопаді минулого року. Суттєве зменшення відносно аналогічних місяців минулого року спостерігається третій місяць поспіль, що близько до динаміки поставок вапняку і свідчить про негативну тенденцію перш за все у металургійній галузі як основному споживачі вапна.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

Важливо зазначити, що всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними з своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні-листопаді поточного року майже всі залізничні поставки забезпечили вісім постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ, Білокриницький вапняний завод та ДЗБМ – разом складають 83% поставок. Порівняно з минулим роком, група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ збільшила поставки, відвантаживши на 11% більше вапна, натомість, Білокриницький завод і ДЗБМ зменшили свої частки. Найбільшу динаміку збільшення відвантаження показала компанія АЗОВБУДМАТЕРІАЛИ, також суттєво збільшив частку ЛИСИЧАНСЬКИЙ ЗАВОД ЗБВ.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні-листопаді є АМКР (в минулому році тільки з серпня розпочав активні поставки), ЗАПОРІЖСТАЛЬ (поставки зменшилися на 16%) та ДМК (поставки до минулорічного рівня зросли на 20%, але припинилися з серпня). Сукупна частка ТОП 3 споживачів складає 80% від усіх поставок залізницею.

 

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

  • Звіт (формат .pdf)

  • База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2018-2019, січень-листопад)

  2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2018-2019, січень-листопад)

  3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2018-2019, січень-листопад)

  4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2018-2019, січень-листопад)

  5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2018-2019, січень-листопад)

  6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2018-2019, січень-листопад)

  7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

 

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП  

 

Тел.   +38(050) 419-75-06 

 

mail: info@limeindustry.in.ua