• info@limeindustry.in.ua

    info@limeindustry.in.ua

  • +38 (050) 419-75-06

    +38 (050) 419-75-06

VII річна конференція LIMEFORUA 2019 у Буковелі!

13-14 грудня 2019 року у Буковелі відбулася VII річна конференція LIMEFORUA 2019 «Вапнякова галузь: підсумки року, нові загрози та очікування».

Конференція завершувала цикл подій УАВП 2019 року та одночасно відкривала горизонти наступного сезону. Дводенний формат події поєднав ділову та розважальну частини, що дозволило розглянути бізнесові питання у поєднанні із захопливим проведенням часу.

У заході взяло участь широке коло учасників, які представляли підприємства та організації різних галузей, серед яких: видобувачі вапняків і виробники вапна, постачальники спеціалізованої техніки, виробники будівельних матеріалів, логістичні та аналітичні компанії. Традиційно були присутні великі іноземні компанії LHOIST, SMA Mineral AS та СЗАО “КварцМелПром”, які забезпечили міжнародний характер конференції. Партнерами конференції став ПрАТ «Тернопільський карєр»GMK Center та Агентство Індустріального Маркетингу.

У відкриваючому виступі президент УАВП Михайло Корилкевич звітував про заходи асоціації у році, що минає, та зосередився на представленні нових великих планів на наступний рік. Події УАВП 2020 року поєднуватимуть різноманітні формати та відбуватимуться у кількох країнах, тож є впевненість у зростанні їх ролі та популярності.

На конференції було обговорено наступні актуальні теми.

Виконавчий директор УАВП Роман Гладуненко представив стан та бачення розвитку на наступний рік галузей добування вапняку та виробництва вапна. Зокрема, відзначено загрозливу тенденцію спаду, яка проявилася в останньому кварталі 2019 року. За кілька останніх місяців позитивний прогноз зростання змінився на очікування незначного зменшення профільних ринків порівняно з минулим роком. Зважаючи на складний стан металургії, наступний рік очікується ще більш складним, з більшою глибиною спаду. Причому, спад переважно зосередиться на вільному ринку вапняку, який, вперше за всі останні роки, вже зменшився у поточному році. Відповідно, очікується зростання конкурентності на ринку, і більшого значення та переваг набудуть компанії з репутацією надійного партнера, які володіють налагодженими системами якості, великими виробничими та логістичними потужностями.

Серед основних загроз ринку вапнякової продукції названо можливе зростання імпорту вапняку, насамперед, з Росії – поставки з цієї країни в останні місяці року відзначалися суттєвим зниженням цін, які набувають характеру демпінгу. Відповідно, спостерігається намагання захопити вітчизняний ринок півночі та сходу країни – основних регіонів споживання вапнякової продукції. Тож з метою протидії загрозі та захисту вітчизняного ринку, УАВП ініціює антидемпінгове розслідування поставок вапняку з Росії.

Серед інших важливих факторів, які вливають на розвиток вапнякової галузі, потрібно назвати логістичні питання, перш за все, поставки залізницею та стан у металургійній галузі. Тему залізничних поставок висвітлив Костянтин Гапій, експерт Українського Логістичного Альянсу, який тісно співпрацює з УАВП на предмет вдосконалення співпраці з АТ «Укрзалізниця». Серед іншого, було озвучено такі очікування щодо 2020 року, як індексація інфраструктурної складової тарифу та вагонної складової, початок  розділу УЗ на три окремі компанії, доступ приватних локомотивів на колії загального користування та інше.

Металургійну галузь детально представив Андрій Тарасенко, головний аналітик GMK Center, з яким УАВП також налагоджує тісні партнерські відносини. В Україні стан металургійної галузі, як основного споживача вапнякової продукції, є визначальним для розвитку вапнякової галузі, і це чітко показав сьогоднішній рік. Варто було в другій половині року металургійним підприємствам зменшити виробництво через комплекс внутрішніх і зовнішніх причин, як це відразу відобразилося у негативній динаміці вапнякової галузі. Андрій Тарасенко у своєму виступі детально проаналізував фактори, які впливають на вітчизняну металургію, зокрема, виробництво сталі, та спрогнозував потенційну реалізацію металургійної продукції в наступному році у розрізі ринків. Відповідно, в якості базового, було озвучено нульовий сценарій розвитку металургії в 2020 році.

Окремим важливим розділом конференції УАВП став розгляд екологічних питань у розрізі потенційного споживання вапнякової продукції. Керівник підрозділу LHOIST Центральна/Східна Європа Piotr Biskup представив досвід Польщі  у формуванні ринку продуктів вапнякової галузі для екологічного напрямку, зокрема, очистки води та викидів. Тему продовжив експерт УАВП Максим Швець, який вказав на критичний стан екології України, та задекларував стратегію УАВП у розвитку екологічного напрямку. Зокрема, кроки стратегії передбачають: привернення уваги до проблеми очистки повітря та водойм (зокрема, проведення спеціалізованої конференції в Києві в 2020 році, присвяченої питанням екології), просування та лобіювання питань очистки на загальнодержавному та регіональних рівнях, залучення міжнародних організацій та компаній.

Конференція також містила виступ партнера асоціації у проведенні досліджень – Агентства Індустріального Маркетингу в особі засновника та керівника Юрія Щиріна, який ознайомив із сучасними трендами просування будматеріалів в Інтернеті та представив аналіз ринку сухих будівельних сумішей. Гирич Андрій у своїй доповіді представив комплекс рішень щодо кар’єрної спецтехніки від компанії ТОВ «ТГ «Промтехсервіс».

Цікавою темою конференції стало представлення Людмилою Головчицькоюкерівником рекрутингового відділу УАВП, методики впровадження онлайн-освіти як безперервного розвитку для досягнення цілей підприємства. Людмила поділилася великим досвідом, напрацьованим УАВП в цій темі, та запропонувала долучитися зацікавленим до впровадження такої онлайн-освіти у власних компаніях. 

Насамкінець, керівник ПрАТ «Тернопільський кар’єр» Олег Місюк зазначив основні досягнення одного з лідерів вапнякового ринку та вказав на спрямованість підприємства до розвитку шляхом впровадження системи постійного покращення LEAN, розвитку логістики та широкої інвестиційної програми, яка включає, зокрема, оновлення техніки та будівництво нового заводу. Пан Олег зауважив, що набута репутація надійного партнера стане ключовою для вибору підприємства у партнери найбільшими споживачами вапнякової сировини.

Другий день конференції – день спілкування. Як ми зазначали, конференція у Буковелі включала відпочинково-розважальний елемент: увесь другий день учасники мали змогу вдосталь поспілкуватись у невимушених умовах та поринути в атмосферу найкращого зимового курорту України. Розважальна програма включала відвідання комплексу «Гуцул Ленд», де гості знайомилися з традиціями проведення автентичного весілля та гуцульських обрядів.  

Учасників конференції переповнювали позитивні емоції, які для нас є найкращою винагородою та мотивацією для проведення наступних заходів асоціації.

У своєму виступі, який відкривав конференцію, президент асоціації Михайло Корилкевич анонсував наступні річні заходи УАВП, тож запрошуємо врахувати їх у своїх планах та долучитися до нашого активного гурту!

До швидкої зустрічі!

ПОСИЛАННЯ НА МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ

За деталями просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua