• info@limeindustry.in.ua

    info@limeindustry.in.ua

  • +38 (050) 419-75-06

    +38 (050) 419-75-06

Ціни на руду зростають на фоні очікувань стимулювання сектору нерухомості Китаю

Учасники ринку поширюють чутки щодо можливого пом’якшення іпотечних обмежень в КНР

Вересневі ф’ючерси на залізну руду, що найбільше торгуються на Даляньській товарній біржі, за підсумком періоду 14 -21 липня 2023 року зросли на 2,1% у порівнянні з попереднім тижнем – до 846,5 юанів/т ($118,09/т). Про це свідчать дані Nasdaq.

На Сінгапурській біржі котирування базових серпневих ф’ючерсів станом на 21 липня 2023 року зросли на 3,5% у порівнянні з ціною тижнем раніше – до $113,8/т.

Ціни на залізну руду минулого тижня зростали на фоні ринкових очікувань щодо підтримки сектора нерухомості Китаю, хоча занепокоєння щодо надлишку пропозиції та слабкого попиту протидіють позитивному тренду.

Ринком ширяться чутки, що влада планує пом’якшити іпотечні обмеження, щоб перезапустити підйом економіки. Це позитивно впливає на споживання сировини та дозволяє постачальникам піднімати її ціну. При цьому, аналітики зауважують, що довіра споживачів до іпотеки знаходиться на дуже низькому рівні після років карантину, протягом якого будівництво нових проєктів нерухомості періодично зупинялося.

Минулого тижня Rio Tinto висловила занепокоєння з приводу уповільнення глобальної економіки, та повідомила про низку виробничих проблем у підрозділах. При цьому, компанія підтвердила очікування щодо видобутку руди на 2023 рік. BHP Group, своєю чергою, повідомила про найвищі показники видобутку руди у минулому фінансовому році, але вказала, що зіткнулась зі зростанням витрат.

У короткостроковій перспективі ціни на залізну руду, ймовірно, знижуватимуться, оскільки сталеливарні заводи в Таншані зіткнулись з обмеженнями виробництва, які влада ввела для покращення якості повітря в регіоні. Також підприємства планують зупинити на ремонт 7 доменних печей з 21 по 31 липня.

«До четвертого кварталу ціни на залізну руду знизяться до $100/т, оскільки попит на сталь у Китаї зменшиться у другому півріччі. Нашим головним занепокоєнням залишається сектор нерухомості Китаю, де умови явно погіршуються. Ми вважаємо, що покупцям житла потрібен час, щоб повернути довіру», – коментує Commonwealth Bank of Australia.

Як повідомляв GMK Center, імпорт ЗРС в Китай за січень-червень зріс на 7,7% у порівнянні за аналогічним періодом 2022 року – до 576,1 млн т. У червні поточного року металурги Китаю імпортували 95,5 млн т залізної руди, що на 0,7% менше у порівнянні з попереднім місяцем та більше на 7,3% р./р.

Джерело: https://gmk.center/