Перший Вебінар УАВП: ВАПНЯКОВА ГАЛУЗЬ. Знайти рішення в умовах невизначеності
Вапнякова галузь, як і країна в цілому, постала перед серйозним викликом. В обмежених умовах карантину було важливим віднайти можливість обміну досвідом пристосування учасників ринку до змінених обставин, проаналізувати та спробувати спрогнозувати подальший розвиток ситуації.
У відповідь на змінені умови, УАВП започаткувала нову традицію проведення он-лайн вебінарів, перший з яких відбувся 23 квітня 2020 року.
Вебінар УАВП містив насичену інформативну програму, яка викликала зацікавлення як в учасників вапнякового ринку, так і основних споживачів та зацікавлених сторін: металургійних компаній, постачальників спеціалізованої техніки, виробників будівельних матеріалів, логістичних та аналітичних компаній. Загалом, у вебінарі взяли участь понад 70 учасників від близько 30 компаній.
Спеціальним гостем вебінару став Piotr Biskup, керівник підрозділу LHOIST Центральна/Східна Європа, найбільшої вапнякової компанії світу.
Коротко по програмних виступах:
- Вступне слово. Виклики, які потребують швидких змін / Корилкевич Михайло, президент УАВП. У відкриваючому виступі пан Михайло розповів про першу подію року, до якої була залучена УАВП: Перший інвестиційний форум InvestForum UA (Тенерифе, Іспанія), анонсував річні заходи асоціації та передумови нового он-лайн формату, після чого зробив еспрес-огляд світової ситуації та сценаріїв кризи. Була означена наступна загальна рекомендація: кожна компанія повинна розробити для себе мінімум два сценарії. План А ми повинні будувати з припущення, що карантин і самоізоляція будуть тривати вічно, і ми повинні навчитися заробляти нормальні гроші в цих умовах. План Б ми будуємо з припущення, що завтра вранці оголосять про повну і остаточну перемогу над коронавірусом – в цей момент ми повинні бути готовими до негайного використання нових можливостей, які неодмінно з’являться. ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО
- Ринки вапна та вапняку України: результати першого кварталу 2020 року / Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП. У традиційному огляді ринку було відзначено, що негативний прогноз, складений на початку року в очікуванні кризи у металургії, за підсумками першого кварталу підтверджується та ще більш загострюється через вплив пандемії вірусу. При цьому суттєвих змін зазнає структура постачання. Аналіз залізничних поставок та імпорту вапняку показав, що спад у -10%, який спостерігається у січні-березні, зумовлений саме глибоким спадом імпорту, тоді як поставки вапняку вільного ринку не зменшились, а кептивні поставки суттєво зросли. Можна стверджувати, що для оптимізації витрат споживачі намітили відмову від імпортного вапняку на користь вітчизняного виробника. Перш за все, це стосується великих споживачів металургійної галузі: групи МЕТІНВЕСТ, АМКР та ін. Асоціація вітає такий крок, оскільки розрахунок на вітчизняних виробників у перспективі дозволить вийти з кризового стану з меншими втратами як споживачам, так і постачальникам, при цьому зменшуються логістичні ризики можливих ускладнень з імпортними операціями та підвищується керованість та оперативність управління поставками. ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО
- Вплив епідемії COVID-19 на ринки металопродукції / Тарасенко Андрій, головний аналітик GMK Center. У виступі від провідного аналітичного ресурсу про ГМК країни було представлено оцінки світової кризи, в т.ч. у металургійній галузі, та наведено сценарії можливого виходу з неї. Важливою частиною виступу стало наведення планів українських металургійних компаній щодо своєї діяльності у другому кварталі 2020 року: очікується глибокий спад виробництва сталі на -25% до рівня минулого року. На третій квартал очікується певне покращення ситуації та зростання виробництва, проте у четвертому кварталі року знову передбачається спад виробництва. Загалом, підкреслюється унікальність ситуації та значна міра невизначеності, яка не дозволяє робити прогнози прийнятної точності на період понад кілька місяців. ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО
- ПрАТ Тернопільський кар’єр: робота в умовах нових викликів / Місюк Олег. Керівник одного з провідних учасників вапнякового ринку поділився особливостями роботи підприємства в умовах карантину. Не дивлячись на надзвичайну ситуацію, ПрАТ Тернопільський кар’єр, віднесений до переліку стратегічних, зумів зберегти об’єми виробництва, збільшивши свою частку у першому кварталі поточного року. Нові виклики, які потребували значних організаційних змін, зокрема, віддаленої роботи персоналу, підвищених заходів санітарної безпеки, в свою чергу зумовили впровадження нових управлінських рішень. Серед іншого – впровадження регулярних групових онлайн-конференцій, та практика трансляції процесу відвантажень для споживачів у прямому ефірі. Таким чином, карантинні обмеження дозволили знайти рішення, як стати більш відкритими та ближчими для клієнтів, аніж в звичний період роботи. Всі розпочаті раніше інвестиційні програми продовжують реалізовуватися, започатковано нові проекти, зокрема, з виробництва гранульованого вапняку – важливого продукту для агроринку. Тож ПрАТ Тернопільський кар’єр розраховує вийти з кризового періоду з нарощеними силами, які дозволять збільшити свою вагу на ринку. ПОСИЛАННЯ НА ВІДЕО
- Вплив протидії поширенню коронавірусу в Європі: стан та прогнози розвитку вапнякової галузі / Piotr Biskup, керівник LHOIST Центральна/Східна Європа. Завершальним та очікуваним виступом вебінару стало представлення паном Piotr Biskup ситуації у вапняковій галузі світу та Європи та наслідків і дій провідної компанії LHOIST. Як і в Україні, у країнах заходу очікується суттєвий спад споживання вапняної продукції у більшості галузей, включаючи металургію. При цьому негативні наслідки розподілилися нерівномірно – найгірша ситуація в країнах західної Європи, тоді як Центральна Європа постраждає менше. LHOIST розробив три сценарії розвитку ситуації, які передбачають різну тривалість та глибину кризи: оптимістичний, базовий, та песимістичний, і наразі ситуація розвивається в межах базовий-песимістичний. По своїх підрозділах практикується, де можливо, віддалена робота, скорочена тривалість роботи, максимальне зменшення накладних витрат.
Відзначимо, що вебінар проходив у відкритому форматі, всі учасники могли вільно задавати питання та висловлювати коментарі, як безпосередньо, так і в чаті. Загалом, було отримано схвальні відгуки при відкритому обговоренні у фінальній частині вебінару, що надихає нас до продовження практики проведення онлайн подій.
У своєму виступі, який відкривав вебінар, президент асоціації Михайло Корилкевич анонсував наступні річні заходи УАВП, тож запрошуємо врахувати їх у своїх планах та долучитися до нашого активного гурту – ми всі сподіваємось, що ситуація стане на краще, і все вдасться реалізувати!
До швидкої зустрічі!
ПОСИЛАННЯ НА МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ
За деталями просимо звертатися за наступними контактами:
Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП
Тел. +38(050) 419-75-06
mail: info@limeindustry.in.ua